Banner

Vestuvių fotografas ir fotosesija – ne galvos skausmas (beveik)

Vestuvių fotografas ir fotosesija – ne galvos skausmas (beveik)
 
Renkantis vestuvių fotografą bene didžiausią įtaką Jūsų sprendimui turi menininko (taip, fotografą šiame straipsnyje kartkartėmis pavadinsiu menininku dėl priežasčių, kurias paaiškinsiu kiek vėliau) portfolio – jo darbų rinkinys, kuriame atsispindi fotografo stilius, kokybė ir savitumas. Tačiau yra dar keli niuansai, pakankamai svarbūs, kad būtų įtraukti į Jūsų keliamų reikalavimų sąrašą. Šiame straipsnyje aptarsiu kelis pagrindinius aspektus, į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis fotografą, kad sudegus fejerverkams, suvalgius tortą ir išgėrus šampaną liktų įspūdingi kadrai.
 
 

Tik portfolio? Ne, ne tik portfolio

 
Na taip taip, kaip jau minėjau, portfolio labai svarbu – tai pirmas dalykas, kuris „pagauna“ Jūsų akį ir paskatina susisiekti su fotografu. Tačiau peržiūrėjus gausybę nuotraukų ir „sukramčius“ keliasdešimt aprašymų galva pradeda tinti ir stipriai sumažėja nuoseklus paieškos pradžioje išsikeltų kriterijų pritaikymas. Šiuo atveju pabandysiu padėti – labai svarbu ne tik atkreipti dėmesį į fotografo portfolio, bet ir parašyti fotografui Jus dominančiais klausimais. O dar geriau bus, jei parašysite visiems Jums patikusiems fotografams – galite pasiruošti šabloną, tokiu atveju bus lengviau „išmėtyti“ žinutę fotomenininkams, kurių darbai Jus sužavėjo. Keli iš svarbiausių uždavinių yra išsiaiškinti, kaip fotografas dirba – tai yra fotografuoja reportažiniu, meniniu ar žurnaliniu stiliumi, kokia fotografo komunikacija ir bendravimas – ar bus lengva kartu dirbti (čia jau reikės pasistengti užčiuopti bendrą „vibe‘ą“ ir taip, Jums teks kartu dirbti vardan maksimaliai geriausio rezultato, o be to tai žmogus, kuris praleis kartu dalį Jūsų gyvenime svarbiausios dienos), ir galiausiai, ar siūloma priešvestuvinė fotosesija ir kokią svarbą fotomeninkas teiks svečiams.
 
 
 

Tai visgi reportažinis, meninis ar žurnalinis stilius?

 
Vienareikšmiškai – visi kartu. Kodėl? Nes čia ir pasireiškia fotografo meniškumas ir universalumas. Reportažinis stilius vienas gražiausių žanrų, ir čia reikia ypatingo meistriškumo prisitaikyti prie besikeičiančių emocijų, apšvietimo, modelio padėties ir dar gausybės kitų dalykų. Šventės dalis, įamžinta kaip reportažas, yra geriausias lakmuso popierėlis, atspindintis tos dienos nuotaikas bei atmosferą, ir praktiškai yra privaloma tokios fotosesijos dalis. Meninio ir žurnalinio stiliaus nesu linkęs atskirti, veikiau tai vienas žanras su kiek skirtingais prieskoniais. Norint gauti žadą atimančias žurnalines nuotraukas yra labai svarbu, koks fotografo „charakteris“ ir fantazija. Nuotraukose, kuriose jaunieji atrodo it profesionalūs modeliai su subtiliai pravertomis lūpomis, aštriu žvilgsniu į tolį ir tvirtai į liemenį įremtomis rankomis, dažniausiai matote rezultatą, pasiektą tik bendromis fotografo ir jaunųjų jėgomis. Žinoma, yra jaunųjų su patirtimi, kurie visiškai laisvai ir drąsiai elgiasi prieš objektyvą, tačiau pripažinkime, kad ne vienas iš mūsų jaučiasi nejaukiai, kai į mus nukreiptas fotoaparatas. Todėl, jei fotografo fantazija ribota, vargu, ar gausis nestandartinės, meninio stiliaus nuotraukos. Šis žanras sudėtingas tuo, kad fotografas turi visos fotosesijos eigą perimti į savo rankas – išrinkti vietą, pakoreguoti jaunuosius pozuojant (juk fotografas geriausiai mato ir turi įsivaizduoti galutinį rezultatą) bei būti kantrus, draugiškas ir priversti jaunuosius visiškai atsipalaiduoti. O tada dar ir nufotografuoti. Jeigu reportažas atspindi Jūsų išgyvenimus, svečių ir artimųjų nuotaikas, tai meninis vestuvių fotografijos stilius garantuos mažus šiurpuliukus, matant save tokiame amplua, kokiame dar nesate matę ar net pagalvoję, kad galite būti.
 
 

Priešvestuvinė fotosesija – ar tikrai?

 
Greičiausiai, kad taip. Kai kurie fotografai siūlo priešvestuvines fotosesijas už papildomą mokestį, kiti įtraukia jas į savo paketus, treti jų visai nesiūlo. Bet kokiu atveju, pagal savo ar menininko galimybes turėtumėte apie tokią fotosesiją pasvarstyti. Aišku, dauguma jaunųjų susitinka su dominančiu fotografu puodeliui kavos ar pasirašant sutartį, ir jau tada galima susidaryti šiokią tokią nuomonę apie žmogų įamžinsiantį Jūsų šventę. Tačiau tik šios fotosesijos metu visiškai „pralaušite ledus“, suprasite fotografo darbo vingrybes ir pamatysite jį, jei dar nematėte kitoje šventėje, dirbant realiai.
 
 
 

Gaila, savęs neradau“

 
Pabaigai, dar vienas klausimas, kurį vertėtų užduoti dominančiam fotomeninkui. O kaip ten su svečiais? Taip taip, Jūs esate šventės ašis, tačiau į vestuves dažniausiai pakviečiama ir nemažai artimųjų, giminaičių bei draugų, kurie gavus pakvietimą taip pat tampa šventės dalimi. Ne tik Jūs norėsite prisiminti kaip tą dieną atrodė artimiausi žmonės, kurie susirinko Jus pasveikinti, bet ir patys svečiai su nekantrumu lauks nuotraukų, ir patikėkite, tikrai norės jose rasti savo pačių atvaizdą. Tam, kad tiesiai ar per aplinkui neišgirstumėte atodūsių „savęs tai neradau“, pasidomėkite kaip fotografas fiksuoja ir ar apskritai fiksuoja svečius (yra tokių, kurie svečiams dėmesio skiria labai mažai).
 
 
 
 
 
Kontaktinė informacija:
Fotografas Andrius Zienius
Internetinė svetainė: zieniusfoto.lt
 
 
Straipsnį ir nuotraukas pateikė fotografas Andrius Zienius
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
 
 
 
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Ką verta kviesti į savo vestuves? Klausimai, kurie padės nuspręsti!

Ką verta kviesti į savo vestuves? Klausimai, kurie padės nuspręsti!

Ar jaunikis gali pamatyti nuotaką prieš ceremoniją?

Ar jaunikis gali pamatyti nuotaką prieš ceremoniją?

Kodėl nuotakai būtina atlikti bandomąjį makiažą ir šukuoseną?

Kodėl nuotakai būtina atlikti bandomąjį makiažą ir šukuoseną?

Banner