Banner

Vytautas Bertašius: „Jei rinkčiausi vedėją savo vestuvėms, jis būtų panašus į mane“

Vytautas Bertašius: „Jei rinkčiausi vedėją savo vestuvėms, jis būtų panašus į mane“
 
 
Renginių vedėjo Vytauto Bertašiaus pristatinėti nereikia – daugelis jį iki šiol atpažįsta kaip buvusį populiarios radijo stoties „Radiocentras“ balsą. Visgi, jis pats sako, kad renginio vedėjo amplua – gerokai rimtesnis, nes žmonės patiki jam svarbiausias savo gyvenimo šventes.
Kaip atskirti gerą renginių vedėją? – paklausėme V. Bertašiaus. Pasak jo, profesionalas niekada negailės patarimų ir... aklai nepataikaus užsakovo norams.   
 

 

 

Vedėjo paieškos: nuo ko pradėti?

 
Daugiau nei 10 metų renginių versle besisukantis V. Bertašius sako, kad vestuves ir kitas svarbias šventes žmonės paprastai pradeda planuoti maždaug prieš metus. Iš pirmo žvilgsnio atrodo – daugybė laiko, tačiau norint, kad šventė pavyktų, reikia daug visko padaryti. „Aš pats esu nevedęs ir jeigu šiandien man reikėtų išsirinkti vedėją savo vestuvėms, prisipažinsiu, tai būtų gana sudėtinga. Ir tikrai ne todėl, kad pats esu vedėjas. Tiesiog vedėjų pasirinkimas labai didelis, o kažkokios vienos formulės ar taisyklės, kaip išsirinkti, nėra“, – sako V. Bertašius ir siūlo nepasikliauti vien rekomendacijomis, nes tai, kas patiko vieniems, nebūtinai patiks kitiems.
 
Nuotrauka: HannaMonika wedding photography 
 
Daugelis vestuvių vedėjo ieško internete, skaito buvusių užsakovų atsiliepimus ir taip bando nuspėti, kam patikėti savo šventę. Visgi, tam vertėtų skirti daugiau dėmesio ir, susidarius labiausiai patinkančių vedėjų top‘ą, rasti laiko susitikti su kiekvienu. Paprastai užtenka vieno susitikimo, kad suprastum, ar jums pakeliui. „Žinoma, kiekvienas vedėjas stengiasi save parduoti užsakovui, tad natūralu, kad nori įtikti. Tačiau yra ir kiti dalykai, kuriuos reikia įvertinti. Mano manymu, čia galioja ta pati taisyklė, kaip ir renkantis antrąją pusę: tas žmogus turi būti kažkuo panašus į tave. Jei aš rinkčiausi vedėją savo vestuvėms, jis būtų panašus į mane“, – įsitikinęs V. Bertašius.
 

Negaili gerų patarimų

 
Gero vedėjo vizitinė kortelė – geri renginiai, todėl jis visada bus suinteresuotas ne tik gerai atlikti savo darbą, bet ir negailės naudingų patarimų, kad visas renginys būtų pavykęs ir įsimintinas. Tai – profesionaliai į savo darbą žiūrinčio renginio vedėjo požymiai. „Mano, kaip renginių vedėjo, ideologija yra padėti žmonėms, pasidalinti patirtimi iš ankstesnių renginių. Geram vedėjui niekada nepraslys pro akis tai, kas gali sugadinti šventę, toks vedėjas pagelbės ir tuo atveju, jeigu jaunieji neturi galimybės pasisamdyti vestuvių planuotojo. Aš visada išdėstau visus argumentus ir įvardiju galimas rizikas“, – sako V. Bertašius ir prasitaria, kad sau ir savo komandai, su kuria dirba renginiuose, maksimaliai aukštai kelia kokybės kartelę.
 
Kai kas mano, kad renginio vedėjui pakanka pasiruošti vieną scenarijų ir gali su juo keliauti per visas vestuves. Anaiptol – sako V. Bertašius. Pasak jo, profesionalus vedėjas  taip niekada nedaro, nes kiekvienas renginys yra skirtingas ir būtina jam pasiruošti. Kita vertus, atėjęs, tarkim į 40 žmonių salę, vedėjas gali tik numanyti, ko jiems reikia, tačiau 100 proc. negali būti tikras. 
„Renginio vedėjo profesionalumas pasireiškia tada, kai viskas nevyksta pagal planą. Jei renginys vyksta sklandžiai, didelio profesionalumo čia nereikia..“, – sako charizmatiškumu pasižymintis V. Bertašius.
 
Nuotrauka: Love2foto 

 

Vien pajuokauti – nepakanka

 
Neretai atrodo, kad norint būti renginio vedėju tereikia gebėti daug kalbėti ir mokėti pajuokauti. V. Bertašius sako, kad tai – gerokai prasilenkia su realybe. „Profesionalus vedėjas pirmiausia turi būti išsilavinęs, nuolat domėtis įvairiomis temomis ir aktualijomis, kitaip tariant, vedėjas turi būti „pasikaustęs“, nes renginiuose susirenka labai įvairi publika, todėl reikia mokėti ir sudominti, ir intelektualiai pajuokauti“, – darbo niuansus vardija V. Bertašius ir sako, kad kartais jam praverčia ir psichologinės žinios, ir net gebėjimas suprasti kūno kalbą.
 
Geras vedėjas iš karto pajaučia, jei publika nesukoncentruoja dėmesio arba žmonėms tiesiog darosi neįdomu. Tokiu atveju nereikia laukti, kol svečiai ims nuobodžiauti: jeigu tai, kas vyksta scenoje, žmonių „nekabina“, tuoj pat reikia siūlyti kažką kito ir, žinoma, visada stebėti reakciją, įsitraukimą. Kita vertus, reikia žinoti, kad ne visiems būtina aktyviai dalyvauti ar lipti į sceną, kad šventė būtų vykusi.
„Iš patirties žinau, kad yra žmonių, kuriems patinka vedėjo dėmesys, tačiau yra tokių, kurie puikiai leidžia laiką tiesiog visa tai stebėdami“, – apie darbo užkulisius pasakoja V. Bertašius ir prasitaria, kad geriau pažinti žmones leidžia tik sukaupta patirtis, taip pat bendravimas su skirtinga publika – praėjusią vasarą su vertėju į gestų kalbą jam teko vesti klausos negalią turinčių žmonių vestuves. 
 
Nuotrauka: Jūras Duo photography
 

Savikritika leidžia tobulėti

 
Vestuvių vedėjui tenka dar viena svarbi užduotis – padaryti taip, kad renginys būtų įdomus skirtingų kartų atstovams, nes tarp svečių neretai būna nuo paauglių iki garbaus amžiaus senjorų. „Paprastai jaunieji renkasi tai, kas patinka jiems ir jų bendraamžiams, kitaip tariant, kas šiuo metu yra madinga. Tačiau mano, kaip renginio vedėjo, tikslas yra sukurti bendrą šventinę nuotaiką, todėl visiems turi būti įdomu“, – sako V. Bertašius ir prasitaria, kad po kiekvieno renginio įvertina, kas patiko publikai, nes tai leidžia tobulėti.
 
Koks geriausias įvertinimas renginio vedėjui? Pasak V. Bertašiaus, vedėjui labai svarbu išgirsti vertinimus, pastebėjimus, komentarus, nes vesdamas renginį jis tikrai labai daug savęs atiduoda. „Žinoma, būna ir tokių situacijų, kai prieina nuotakos močiutė ir apkabina, dėkoja, nes jai labai patiko, arba po vestuvių praėjus keletui savaičių jaunieji atvažiuoja su tortu – man tai pats geriausias įvertinimas, nes žinau, kad jiems tikrai patiko“, – sako V. Bertašius.
 
 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
Trumpai apie renginių vedėją V. Bertašių:
 
Patirtis: 10 metų
Profesija: teatro mokytojas
Apibūdinti save 3 žodžiais: aktyvus, profesionalus, reiklus
Vestuvių skaičius per sezoną: ~ 40
Didžiausios vestuvės: 100 žmonių
Nerašyta taisyklė: profesionalus vedėjas niekada nesėdi prie stalo su renginio svečiais.
  
 
Kontaktinė informacija:
 
Renginių vedėjas - organizatorius
Vytautas Bertašius
+370 626 80 604
El. paštas: bertasius.vytautas@gmail.com
Internetinė svetainė: www.vytautasbertasius.lt
Facebook:  Renginių vedėjas Vytautas Bertašius
  

 

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Straipsnį parengė: Aistė Jasinskaitė

Šaltinis: vestuviupartneris.lt

 
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Vestuvių fotografams trūko kantrybė!

Vestuvių fotografams trūko kantrybė!

Gražiausios meilės dainos tobulam vestuvių šokiui

Gražiausios meilės dainos tobulam vestuvių šokiui

Vestuvių planas – sklandžios šventės paslaptis

Vestuvių planas – sklandžios šventės paslaptis

Banner