Banner

Vestuvinis šokis – jausminga bendro gyvenimo įžanga

Vestuvinis šokis – jausminga bendro gyvenimo įžanga

Šokis - mano gyvenimo meilė“ - teigia Kristinos Piekautaitės šokių studijos Vilniuje įkūrėja Kristina Piekautaitė. Toks romantiškas nusiteikimas sukuria ypatingą atmosferą į studiją užsukusioms poroms, norinčioms išmokti pirmojo jaunavedžių šokio.
Vestuvinio šokio tendencijos
Pastaraisiais metais vestuvinio šokio pasirinkimas ir atlikimas pasikeitė. Anksčiau jaunavedžiai dažniausiai norėdavo išmokti tradicinį Vienos Valsą, be papildomų choreografinių elementų. Šiuo metu labiau pageidaujama specialiai jaunavedžiams sukurto vestuvinio šokio pagal pačių pasirinktą muziką. Vis dažniau į vestuvinius šokius įsiveržia europietiško bei argentinietiško tango, salsos, čia čia čia šokių ritmai ir judesiai.
Keičiasi ir muzikos stiliai, kur lyriškas dainas ir valso melodijas dažnai keičia temperamentingi tango garsai. „Matyt poros taip nori atspindėti savo santykių dinamiką, kurioje būna ne tik romantiški akcentai, bet ir aštresnių kampų glūdinimas“ - mąsto Kristina.
Vestuvinio šokio pamokos
„Pradedant galvoti apie vestuvinį šokį, būsimiesiems jaunavedžiams patarčiau gerai įvertinti likusį laiką iki vestuvių ir savo galimybes skirti nemažai dėmesio šokio mokymuisi. Geriausiai būtų, jei apie šokį pora pradėtų galvoti pradedant planuoti vestuves, o šokti pradėtų likus dviems mėnesiams ar bent mėnesiui iki šventės. Nemažai porų vestuvinį šokį prisimena likus tik savaitei ar net porai dienų iki šventės, kai laiko išmokti laisvai šokti būna jau per mažai. Tokiu atveju iš poros tikiuosi didelio susikaupimo ir nuoširdaus žingsnelių šlifavimo po pamokos, kad šokdami vestuvėse jaustųsi bent kiek ramiau“ - sako K. Piekautaitė. Jei neturite mėgstamos dainos ar muzikos kūrinio, Kristina pataria nebijoti ateiti į šokių pamoką ir išsirinkti vestuvinio šokio melodiją kartu su mokytoju, kuris ne tik geriausiai įvertins Jūsų nusiteikimą bei šokėjinius sugebėjimus, bet ir padės apsispręsti dėl paties šokio. Taip pat galvojant apie šokį, dėmesį reikėtų atkreipti ir į salę, kurioje vyks vestuvės, grindų dangą bei jaunųjų apavą, kad atsižvelgiant į tai būtų galima pritaikyti šokio choreografiją, nesukeliančią papildomų keblumų atliekant kompoziciją.
Mėgaukitės kiekviena šokio teikiama akimirka
„Svarbiausias dalykas, kurio neturi pamiršti jaunavedžiai, kad šokis turi patikti ir palikti neišdildomą įspūdį ne tik vestuvių dalyviams, bet ir būti malonus šokti patiems, kad jis netaptų našta, kurią reikia atlikti laikantis tradicijų. Todėl visiems planuojantiems vestuves ir galvojantiems apie jaunųjų šokį linkiu mėgautis tomis keliomis šokio minutėmis. Nebūtina viską mokėti tobulai, svarbiausia, kad du vienas kitą mylintys žmonės įsileistų šokį į savo širdis ir pradėtų bendrą gyvenimą šia jausminga įžanga“ - teigia šokių studijos vadovė Kristina Piekautaitė.
Straipsnį paruošė ir nuotraukas pateikė: K. Piekautaitės šokių studija, www.piekautaite.lt

  

Atgal
0

  
Banner