Banner

Nuotaikinga ir išmintinga dovana – šokių pamokos

Nuotaikinga ir išmintinga dovana – šokių pamokos

Vis dažniau renkamasi dovanoti ne kampe dulkes kaupsiančius daiktus, bet įspūdį, emociją ir nuotaiką. O planuojantiems vestuves puikia dovana po kalėdine eglute gali būti vestuvinio šokio pamokos. „Vestuviusokis.lt“ komanda sako, kad šokio pamokos leidžia dar kartą jauniesiems atsiskleisti kaip porai. Per pamokas ginčijamasi ir taikomasi, čia nurimsta buities sukeltos audros. Ir, žinoma, ieškoma tobuliausių žingsnių pagal svajonių muziką.
Studijos „Vestuviusokis.lt“ vadovas, įvairių projektų dalyvis, šokėjas bei patyręs pedagogas Airidas Imbrasas sako, kad tokia dovana leis porai ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir atrasti vienas kitą kitokioje erdvėje.
A. Imbraso teigimu, tiek gavus vestuvinio šokio pamokas dovanų, tiek nusprendus jas pasidovanoti patiems, svarbu atkreipti dėmesį į kelis esminius dalykus.
Ką šokti?
Jei norite klasikos – visada tiks valsas. Tačiau patyrusi „Vestuviusokis.lt“ komanda sako, kad labai retai kada poros šoka standartinį šokį. Juk tą vakarą skambanti muzika turi kažką reikšti: gal tai jūsų pirmojo pasimatymo daina, gal ji skambėjo maunant sužadėtuvių žiedą?...
„Visada porų prašome pačių pasirinkti dainą. Mes ją pritaikome šokiui, tačiau gerokai jautriau ir subtiliau šokama muzika, kuri yra reikšminga šokėjams, o ne parinkta choreografo. Repas? Rokas? Lotynų ritmai? Šių metų vasaros pop topas? Kodėl gi ne?“, - kalba A. Imbrasas. Anot jo, kiekvienas muzikos kūrinys gali tapti poros pageidaujamo šokio kompozicija.
Kada pradėti mokytis ir kiek tai trunka?
Nors sakoma, kad kartojimas yra visų mokslų pagrindas, tačiau, kalbant apie vestuvinį šokį, šis teiginys ne visada tinka. Žinoma, nebent tai – pramoga. „Net per tris mėnesius vestuvinė šokio kompozicija jums išsitrins iš galvos! Nors kiekvienas atvejis individualus, bet optimaliausia pradėti mokytis likus mėnesiui-pusantro iki šventės“, - komentuoja „Vestuviusokis.lt“ studijoje poroms didžiajai dienai pasirengti padedanti šokių vadovė Viktorija Bobinaitė. Nors paskutinis mėnuo prieš šventę ir taip būna įtemptas, tačiau šokių pamokos gali būti puikus būdas prisiminti kaip gera kartu.
V. Bobinaitė tikina, kad šokti gali kiekvienas. O kiek tam reikės laiko – priklauso nuo poros pasirinktos muzikos ir choreografijos sudėtingumo. Bet profesionalūs šokių mokytojai tam ir yra, kad padėtų surasti optimaliausią sprendimą. Dažniausiai poros renkasi siūlomą penkių pamokų paketą, tai – minimumas nešokusiai porai. O septynios pamokos leidžia sukurti ne tik jaudinantį reginį, bet ir malonumą šokėjams.
Kokios reikia aprangos ir avalynės?
„Vaikinui vestuvių vakarą pakanka nusimesti švarką. O merginai iškyla daugiau dilemų, tačiau puikiai galima sušokti ir su ta pačia suknele, kuri nuotaką puošė visą dieną. Čia vėl ieškome sprendimo tarp norimo šokio vaizdo ir esamos aprangos“, - komentuoja A. Imbrasas. Jei pora nori daugiau efektingų pakėlimų ar sudėtingesnių sukinių, kartais nusprendžiama investuoti ir į papildomą aprangą. Jei aprangos nusprendžiama nekeisti - pritaikoma choreografija. Tačiau batai vienareikšmiškai turi būti patogūs, tinkami aplinkai ir šokiui.
Kokia įspūdingo vestuvinio šokio paslaptis? „Kad būtų apie viską pagalvota ir atsižvelgta: poros temperamentas, vestuvių atmosfera, aplinka, danga ant kurios bus šokama, jaunųjų drabužiai, avalynė... Tą ir padaro mūsų komanda. Dar reikia ir šiek tiek poros darbo“, – pasakoja A. Imbrasas. O tuomet pakili nuotaika ir ore sklandanti meilė padaro stebuklus.
Tad ar rašydami laišką Kalėdų Seneliui įtraukėte į norų sąrašą ir šokių pamokas?
Straipsnį paruošė ir nuotraukas pateikė: www.vestuviusokis.lt

  

Atgal
1

  
Banner