Banner

Vedėjas R. Žiogas pataria: kaip suplanuoti vestuves užsienyje

Vedėjas R. Žiogas pataria: kaip suplanuoti vestuves užsienyje
 
Vestuvės užsienyje – visi apie jas svajoja, tačiau tik nedaugelis ryžtasi šią svajonę įgyvendinti. Mat vestuvės svečioje šalyje yra apipintos pačiais įvairiausiais mitais: nuo aukštų paslaugų kainų iki sudėtingos santuokos įregistravimo tvarkos. Tačiau žymusis vestuvių vedėjas, Remigijus Žiogas („Trys karaliai“), ir profesionalių vestuvių planuotojų komanda, Gintarė ir Dovilė („GiDo Weddings“), kurie jau daugelį metų sėkmingai dirba su jaunavedžiais, įgyvendindami jų vestuvių užsienyje idėjas, nusprendė sugriauti nusistovėjusius stereotipus ir papasakoti Jums, ką turėtumėte žinoti apie vestuvių planavimą ne Lietuvoje.
 
 

Ar dažnai tenka vykti vesti vestuves į užsienį? Ar galėtumėte teigti, jog per ilgus Jūsų darbo metus vestuvių užsienyje skaičius kasmet vis auga?


Žiogas: Per metus tenka dirbti užsienyje bent 3-4 kartus. Ir kuo toliau, tuo daugėja užklausų dėl vestuvių ne Lietuvoje. Dabar ir liepa, ir rugpjūtis nedžiugina savo oru, o užsienyje dažniausiai vestuves vedame ir organizuojame gegužę, rugsėjį ir spalį. Jaunieji taip nori pratęsti lietuvišką vasarą. Aš manau, kad jaunųjų švenčiančių vestuves ne Lietuvoje ateityje tik daugės, nes paskaičiavus biudžetą, vestuvių kaina Lietuvoje su 40 žmonių ir vestuvių kaina ne Lietuvoje su 25 žmonėmis yra ta pati. O emocija juk visai kitokia!
 
 

Kaip manote, kokie veiksniai lemia, jog daugelis jaunavedžių vis dar nesiryžta planuoti vestuvių svečioje šalyje?


Žiogas: Manau, jog patirties stoka ir tradicija švęsti savo šventę su gimine. To, ko žmonės nežino, ar neturi tame patirties, jie bijo arba vertina atsainiai. Tarkim, kai esi pakviestas į draugų vestuves – tu matai, stebi, vertini: šventės vietą, maistą, programą, dekoracijas, didžėjų, svečius ir visą visumą. O kai nesi turėjęs vestuvių kitoje šalyje, sunku vertinti. Tradicija taip pat yra reiškinys, įsišaknijęs mumyse. Kviečiame į vestuves visas dėdes, tetas, nors paprastai su jais net nebendraujame.
 
„GiDo Weddings“: Pagrindinės priežastys kodėl jaunavedžiai vis dar nesiryžta planuoti vestuvių užsienyje yra informacijos stoka bei nepasitikėjimas užsienio tiekėjais. Dauguma porų mąsto, kad planuoti vestuves užsienyje yra daug sudėtingiau nei surengti šventę Lietuvoje. Lietuvoje poros turi daugiau galimybių apžiūrėti šventės vietas, susitikti su paslaugų tiekėjais, rasti detalios informacijos apie vestuves patys, tačiau pasitelkus profesionalių planuotojų pagalbą visa tai ir dar daugiau yra įgyvendinama ir svečiose šalyse.
 
 

Ar teisingas įsitikinimas, jog vestuvės užsienyje kainuoja kur kas daugiau? Kas, planuojant vestuvių šventę svetur, pareikalauja daugiausiai lėšų?

 
Žiogas: Kaina labai panaši kaip ir Lietuvoje. Tarkime, Italijoje, Graikijoje, Portugalijoje, Ispanijoje kaina 25-iems asmenims svyruoja nuo 18 tūkstančių eurų iki 25 tūkstančių eurų, tačiau į kainą jau yra įskaičiuoti ir skrydžiai, viešbučiai, transportas bei kitos vestuvių organizavimo išlaidos. O vestuvės Lietuvoje 50-čiai žmonių kainuoja 15 tūkstančių eurų ir dar 3000 eurų kainuoja povestuvinė kelionė. Tad kodėl gi nesujungus visko į vieną? Ir savo džiaugsmais pasidalinti su artimaisiais! Ką reiškia pakeisti aplinką jaunųjų tėvams ir draugams – tai jau savaime yra teigiama emocija.

„GiDo Weddings“: Įsitikinimas, jog vestuvės užsienyje kainuoja daugiau yra tik mitas, kadangi kainos ir kokybės santykis yra visiškai toks pat kaip ir Lietuvoje. Galima suorganizuoti šventę už tokį biudžetą, kokį jaunųjų pora yra nusistačiusi – viskas priklauso nuo jaunavedžių norų bei galimybių. Galime suplanuoti prabangias ir puošnias vestuves ar jaukų vakarą artimųjų rate. Planuojant vestuves svetur, daugiausiai lėšų gali pareikalauti kelionės bei apgyvendinimo išlaidos, nes Lietuvoje vis dar vyrauja tendencija, jog jaunieji privalo pasirūpinti svečių apgyvendinimu bei kelione. Žinoma, viskas priklauso ir nuo poros norų bei laiko, kada yra planuojamos vestuvės.
 


Kokios šalys yra populiariausios tarp jaunavedžių, planuojančių savo šventę užsienyje? Kokiose šalyse Jūs patartumėte švęsti vestuves, remdamiesi savo patirtimi? O gal yra šalių, kurių jaunavedžiams reikėtų vengti?


Žiogas: Rekomenduojamos šalys: Graikija, Ispanija, Italija, Portugalija, Kroatija. Šios šalys dažnai pasikartoja ir kelionių organizatorių siūlomuose paketuose. Tikriausiai dėl to, kad tai yra Europos šalys, kurios ilgiau lepina savo orais ir jose nėra didelio kultūrinio bei maisto ir aptarnavimo kokybės skirtumo, kurį galima pastebėti Meksikoje, Tailande ar Balyje. Egzotiškose šalyse manoma, kad užtenka paties fakto, jog vestuvės vyksta jų šalyje, su jų kultūros požiūriu, todėl nereikėtų tikėtis geros kokybės. Mums, lietuviams, kurie yra išlaikę tautos vienybę per tradicijas, yra svarbu ne tik emocija, bet ir šventės turinys bei kokybė.
 
„GiDo Weddings“: Šalies pasirinkimas priklauso nuo poros individualių poreikių. Asmeniškai, patartume tolimuosius kraštus rinktis medaus mėnesiui ar pažintinėm kelionėms, o tuoktis Europoje, kadangi susisiekimas bei kelionės trukmė yra parankesnė ne tik Jums, bet ir Jūsų svečiams.
 
 

Nusprendus savo vestuves švęsti užsienyje, kokius paslaugų teikėjus reikėtų samdyti Lietuvoje? Kodėl?


Žiogas: Tam, kad vestuvės būtų kokybiškos, rekomenduojame samdyti vestuvių planuotojus, organizatorius bei fotografus iš Lietuvos. Mūsų tautos humoras yra subtilus ir nelėkštas, tad vedėjas taip pat turėtų būti lietuvis, kuris sugebėtų valdyti situaciją. Na, o lietuviai fotografai yra tikrai aukšto lygio, nenusileidžia kokybe Europos rinkai, o kainas siūlo kur kas mažesnes.

Apie ką turėtų pagalvoti jaunavedžiai planuojantys savo šventę užsienyje? Su kokiais sunkumais jaunieji dažniausiai susiduria? Kokius vestuvių užsienyje planavimo aspektus gali padėti išspręsti vestuvių vedėjas?

 
„GiDo Weddings“: Visų pirma, jaunavedžiai turi pasirinkti šalį, kurioje norėtų surengti savo šventę ir išsirinkti vestuvių planuotojus, kurie įgyvendins poros vestuvių viziją. Taip pora išvengs rūpesčių ir bus užtikrinta profesionali paslaugų kokybė. Pastebėjome, kad jaunieji dažnai susiduria su sunkumais tvarkant vedybų dokumentus, kadangi trūksta informacijos. Todėl mes bendradarbiaujame su profesionalais, kurie padeda greitai sutvarkyti visus reikalingus dokumentus.
 
Žiogas: Reikėtų gerai pagalvoti, ar tikrai galite sau tai leisti. Kitas aspektas yra svečių sąrašas, už kuriuos Jūs viską mokėsite. Taip pat reikėtų apmąstyti svečių logistiką: kas iš kur skris į Jūsų šventę. O tuomet jau reikėtų ieškoti organizatorių, renginių vedėjų, kurie turi patirties su vestuvėmis užsienyje.

Su kokiais sunkumais jaunieji dažniausiai susiduria? Su kitos šalies kultūros ypatumais, aptarnaujančio personalo darbo tempais, ceremonijos derinimu su kunigu ir liturginės dalies vertimu į lietuvių kalbą santuokos metu. Taip pat svarbūs yra logistikos klausimai – kas paima iš oro uosto draugus, kurie atvyksta išvakarėse, kaip tėvams padėti susigaudyti svečioje šalyje. Profesionalus vedėjas gali padėti išspręsti visus sunkumus – svarbiausia atrasti savo žmogų, su kuriuo randat bendrą kalbą, kuris žinotų, kur vyksta ir kas jo ten laukia bei gebėtų atsakyti į jauniesiems iškilusius klausimus.
 
Nuotraukos: renginių vedėjas Remigijus Žiogas asmeninis archyvas
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Audronės ir Aurimo vestuvės saulėtoje Ispanijoje!

Audronės ir Aurimo vestuvės saulėtoje Ispanijoje!

Kodėl nuotakai būtina atlikti bandomąjį makiažą ir šukuoseną?

Kodėl nuotakai būtina atlikti bandomąjį makiažą ir šukuoseną?

Kaip išvengti konfliktų planuojant vestuves?

Kaip išvengti konfliktų planuojant vestuves?

Banner