Banner

Vestuvės užsienyje - planuoti patiems ar pasitikėti planuotojais?

Vestuvės užsienyje - planuoti patiems ar pasitikėti planuotojais?
 
 
 
Vestuvės užsienyje, kaip idėja, vilioja daugybę porų. Romantiški vaizdai, egzotiškas maistas ir netradicinės pramogos, galimybė nustebinti save ir brangius žmones – visa tai, ką bent kartą tikrai matėte romantiniuose filmuose, gali tapti realybe. Vestuvių organizatorius „Idea Mallorca“ atskleidžia, kaip paprastai surengti vestuves užsienyje.
 
 
 

 

Ar man reikia vestuvių organizatoriaus?

 
Savarankiškos nuotakos vis dar nebijo prisiimti visos atsakomybės ant savo pečių, nors šventei praėjus dažna pripažįsta, kad tai nebuvo teisingas pasirinkimas. Vis dėlto net ir be profesionalių vedybų planavimo įgūdžių, nuotakoms surengti gražią šventę visada pavyksta. Planuojant vestuves užsienyje, situacija yra truputį kitokia – keletą kartų nuvykti į svečią šalį susitikti su fotografais, maisto tiekėjais, apžiūrėti patalpų ir kt. vargu, ar pavyks. Be to, tai užimtų daugybę laiko ir ženkliai išpūstų šventės biudžetą. Todėl tuokiantis užsienyje, vestuvių organizatorius yra tiesiog būtinas pasirinkimas.
 
Nuotr. „Nakutis Photography“
Nuotr. „Idea Mallorca“ asmeninis archyvas; „Nakutis Photography“
 
Poros vis dar galvoja, kad vestuvių organizatoriaus paslaugos yra brangios ir jo nesamdant pavyks sutaupyti. Galbūt taip galėtų nutikti savoje šalyje, kur viskas žinoma ir pažįstama, tačiau tikrai ne tuo atveju, jei nusprendėte kelti vestuves užsienyje. Vestuvių organizatoriai iš įvairiausių vestuvėms reikalingų paslaugų tiekėjų gauna nuolaidas, kurias perleidžia savo klientams. Be to, žinodami visą situaciją, jie veikia kaip patikimas rekomendacijas dalijanti draugė ir padeda išsirinkti optimaliausią variantą bei apsidrausti nuo nesėkmių, kurios gresia, pavyzdžiui, renkantis viešbutį tik pagal aprašymus ir nuotraukas internete.
 
Nuotr. „Idea Mallorca“ asmeninis archyvas
Nuotr. „Nakutis Photography“
 

Nuo ko pradėti?

 
Vestuvių organizatorius gali patarti, pasiūlyti alternatyvas ir idėjas, o be to, jis atliks ir visą „juodą darbą“ – paruoš ir suderins sutartis, terminus ir kainas, surinks informaciją, pasirūpins dekoracijomis ir kt. Visgi, kad ir kiek daug gali padaryti vestuvių organizatorius, jis pačių vestuvių idėjos nesukurs – tai malonus darbas, kuris atitenka porai. Pajusti tai, ko norite iš tikrųjų, reikia laiko ir trupučio pastangų. Nebijokite, šis procesas tikrai malonus, o planavimas iš anksto leis išvengti streso dėl neapsisprendimo.
 
Nuotr. „Ieva Budzeikaitė“
 
Taigi, pirmasis žingsnis, rengiantis prie altoriaus eiti svečioje šalyje, yra vestuvių organizatoriaus paieškos. Atradę tuos žmones, kurių požiūris į vestuves atitinka jūsiškį, nebijokite klausti ir domėtis – jie pateiks visą reikalingą informaciją, o tada beliks viską apgalvoti ir priimti sprendimus. Neskubėkite rinktis ir nedvejokite dėl savo pasirinkimų. Visada svarbu pajusti, ko trokšta širdis – juk vestuvės nėra gimtadienis, kurį galite švęsti kasmet!
 
Nuotr. „Abraham Garcia Photography“
 

Kaip vyksta vestuvių planavimas užsienyje?

 
Į daugiausiai saulėtų dienų metuose turinčią Maljorką kviečiantis „Idea Mallorca“ kolektyvas pasakoja, kad kalbant apie vestuvių organizatorius vis dar susiduriama su daugybe mitų. Visų pirma, vestuvių organizatorius visada yra pasiruošęs padėti surengti šventę tokią, kokios nori pora, padėti įgyvendinti jaunųjų svajonę, o ne „primesti“ savo scenarijų. Nebijokite dalintis mintimis ir idėjomis – bendraukite nuoširdžiai, nes kartu siekiate to paties tikslo.
 
Nuotr. „Ana Adriana Photography“
 
Paprastai bendravimas tarp jaunavedžių ir vestuvių organizatoriaus prasideda nuo užklausos, kurioje turėtų būti atskleidžiami bent jau minimalūs poreikiai šventei: kiek svečių numatoma kviesti, kiek dienų švęsite, kada preliminariai planuojate savo šventę ir pan. Kai kuriems jaunavedžiai klysta galvodami, kad reikia rūpintis tik kaina – į neapibrėžtus klausimus apie kainą vestuvių oganizatorius ar planuotojas, nesvarbu jis rengia vestuves užsienyje ar Lietuvoje, dažnai atsako procentine išraiška. O tai savo šventės sąmatos negalintiems paruošti jaunavedžiams nieko nereiškia ir jie ieško to, kas pasiūlo mažiausią kainą – taip dažniausiai ir kyla nusivylimas organizatorių paslaugomis. Trumpai sakant, norėdami sulaukti kokybiško atsakymo, į užklausą įdėkite kuo daugiau savo šventės detalių.
 
Nuotr. „Tomas Saparis“; „Ana Adriana Photography“
 
Jei pradiniame etape jaunavedžiai ir organizatorius sutaria, toliau vyksta detalaus šventės scenarijaus derinimas, jaunavedžiai priima sprendimus dėl maisto, gėrimų, pramogų ir kt. Bendravimas vyksta pasirinktu būdu: galima bendrauti „Skype“, telefonu, elektroniniu paštu arba susitikti. Tai labai malonus procesas, nes patiems jauniesiems jau nereikia rūpintis nei paieškomis, nei sutartimis – tik rinktis tai, kas patinka labiausiai. Vestuvės užsienyje nėra toks didelis „baubas“, kaip kad galėtų pasirodyti. Bent jau tuomet, kai rengi jas nebe pirmąjį kartą ir viskas pažįstama – būtent dėl šios priežasties „Idea Mallorca“ pasitiki jaunavedžiai iš Lietuvos ir kitų Europos šalių. Visapusiška pagalba ruošiant vestuves nuo vietos pasirinkimo iki vestuvinės suknelės saugaus pervežimo į Maljorką – taip vestuves užsienyje švęsti tikrai paprasta ir smagu!
 
Nuotr. „Idea Mallorca“ asmeninis archyvas
 
Internetinė svetainė: idea-mallorca.com
FACEBOOK: Idea Mallorca
 
Straipsniu ir nuotraukomis pasidalino „Idea Mallorca“
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Vestuvės užsienyje dviese: pliusai ir minusai

Vestuvės užsienyje dviese: pliusai ir minusai

Kaip suplanuoti vestuves užsienyje?

Kaip suplanuoti vestuves užsienyje?

Vestuvės užsienyje – ką privalu žinoti?

Vestuvės užsienyje – ką privalu žinoti?

Banner