Banner

Kas vestuvių fotografams trukdo atlikti savo darbą?

Kas vestuvių fotografams trukdo atlikti savo darbą?
Vestuvinės nuotraukos perteikia vestuvių šventės atmosferą, įamžina emocijas ir tampa neįkainojamu šventės prisiminimu visam gyvenimui. Tačiau tam, kad nuotraukos iš tiesų būtų profesionalios ir pasakotų vestuvių istoriją svarbu ne tik pasirinkti kokybiškai savo darbą atliekantį vestuvių fotografą, bet ir patiems jauniesiems žinoti kelis svarbius dalykus. Kartais gražiems vestuvių kadrams kelią užkerta patys jaunavedžiai ar net jų svečiai! Tad, kas trukdo fotografams profesionaliai atlikti savo darbą?
 
Jaunieji patys išrenka fotosesijos vietas
 
Nėra abejonių, jog jaunieji turėtų dalyvauti renkantis vestuvių fotosesijos vietas, tačiau labai svarbu konsultuotis su savo fotografu. Dažnai jaunieji išsirenka visai jų vestuvių stiliui netinkančias fotosesijų vietas arba pageidauja fotografuotis keliose toli viena nuo kitos nutolusiose vietose, nors tai visai nėra būtina. Tuo tarpu, vestuvių fotografai žino daug „slaptų“ ir ypatingai gražių vietų, kurios galbūt iš pirmo žvilgsnio neatrodo niekuo išskirtinės, tačiau nuotraukose atrodo labai įspūdingai.
 
Dar viena dažnai pasitaikanti klaida – prastai apgalvojamos fotosesijų zonos šventės vietoje. Sveikinimų kampelis įrengiamas vietoje, kurioje per daug intensyviai šviečia saulė arba atvirkščiai – apšvietimas yra pernelyg tamsus.
 
 
Fotosesijai skiriama per mažai laiko
 
Nors fotografai visada rekomenduoja jauniesiems užsisakyti jų paslaugas tam tikram laikui, atsižvelgdami į fotosesijų vietas ir laiką, kurį reikės skirti kelionėms iš vienos vietos į kitą, vis tik dar atsiranda jaunavedžių, kurie kategoriškai nustatinėja savo fotosesijos valandų skaičių. Tuomet dėl skubėjimo daug streso patiria ne tik fotografas, bet ir jaunieji – o paskubomis užfiksuotos nuotraukos nėra tokios įspūdingos, kokios galėtų būti. Taigi, užsisakant fotografo paslaugas būtina gerai apgalvoti, kiek laiko truks kelionės iš vienos fotosesijos vietos į kitą, numatyti laiko rezervą įvairiems vėlavimams ir nukrypimams nuo plano bei  įvertinti kiekvieną vestuvių dienos momentą, kad fotografas turėtų pakankamai laiko Jūsų vestuvių fotosesijai.
 
Jaunieji, kurie nesistengia
 
Daugelis fotografų sutiks, jog sunkiausiai fotografuoti jaunuosius, kurie nenori ir nemėgsta fotografuotis. Būtent tai savo elgesiu dažniausiai parodo jaunikiai – jie pernelyg susikaustę ir galima pamanyti, jog tik ir laukia, kada fotosesija  pagaliau pasibaigs.  Juk vestuvės yra Jūsų meilės diena – negi tikrai žiūrėdami į nuotraukas norite prisiminti tik tai, kaip svajojote, jog viskas greičiau pasibaigtų. Vestuvinių nuotraukų sėkmė, perteiktos emocijos labai priklauso nuo jaunųjų nusiteikimo – tad jei visos fotosesijos metu būsite susiraukę, neišspausite šypsenos, nedrįsite nė prisiglausti vienas prie kito – gražių, romantiškų nuotraukų nesitikėkite.
 
 
Nekultūringi svečiai
 
Tikriausiai didžiausias vestuvių fotografų rūpestis – vestuvių svečiai, kurie šventės dieną neprašyti dirba fotografais. Todėl jaunieji turėtų informuoti savo artimuosius ir draugus, kad matydami, jog fotografas stengiasi užfiksuoti akimirką, jie pasitrauktų į šalį, nesimaišytų kadre ir neužstotų vaizdo su savo mobiliaisiais telefonais. Jei norite įamžinti jaunuosius, pasistenkite stovėti už fotografo ir operatoriaus nugarų – kitu atveju galite jauniesiems sugadinti labai gražią ir jautrią akimirką.
 
 
Taip pat, jei jaunieji pageidauja, jog į šventės vietą atvykęs fotografas užfiksuotų visas dekoro detales ir saldųjį vestuvinį stalą – turėtų pasirūpinti, jog anksčiau į šventės vietą susirinkę svečiai neimtų puotauti dar neprasidėjus vestuvių vakaro programai.  Juk aptuštintas saldumynų stalas nuotraukose tikrai nebeatrodys patraukliai. Geriau įrenkite svečiams atskirą užkandžių ir gėrimų erdvę, jog išalkusieji galėtų užkąsti, o vestuvinis tortas sulauktų jaunavedžių.
 
Nuotraukos: freepik.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
1

  
Susiję straipsniai
Ko turi paklausti savo vestuvių fotografo ir operatoriaus?

Ko turi paklausti savo vestuvių fotografo ir operatoriaus?

Kaip padaryti vestuvių išvakares ypač įsimintinomis?

Kaip padaryti vestuvių išvakares ypač įsimintinomis?

Civilinė ir bažnytinė santuoka karantino metu – ką svarbu žinoti?

Civilinė ir bažnytinė santuoka karantino metu – ką svarbu žinoti?

Banner