Banner

Karantino sušvelninimai – gegužę vestuvės įvyks?

Karantino sušvelninimai – gegužę vestuvės įvyks?
 
Vyriausybė pritarė sprendimui pratęsti karantiną ilgiausiam iki šiol laikotarpiui – iki gegužės 31 dienos. Tačiau pratęsus karantiną pristatytos ir naujos jo švelninimo priemonės. Viena iš jų teikia didelių vilčių ir būsimiems jaunavedžiams, mat nuo gegužės 18 d. Lietuvoje jau bus galima organizuoti renginius atvirose erdvėse, užtikrinant, kad juose dalyvautų ne daugiau nei 30 žmonių, o nuo gegužės 30 d. tokie pat reikalavimai bus taikomi ir renginiams uždarose erdvėse. Ar tai reiškia, jog greitu metu jau bus galima švęsti nedideles vestuves?
 
Ceremonijose jau gali dalyvauti daugiau nei 5 žmonės
 
Vyriausybei vis labiau švelninant karantino sąlygas, Civilinės metrikacijos skyriams siūloma palaipsniui grįžti prie įprastinės santuokos registravimo tvarkos. Taigi, iškilmėse gali dalyvauti ir daugiau nei penki asmenys, tačiau būtina išlaikyti saugų atstumą, laikytis būtinų apsaugos priemonių. Kiekvienas Civilinės metrikacijos skyrius individualiai sprendžia, koks maksimalus žmonių skaičius gali dalyvauti santuokos ceremonijoje pagal turimų patalpų plotą ar pasirinktą kitą santuokos įregistravimo vietą.
 
Tokios pačios sąlygos taikomos ir išvažiuojamosioms ceremonijoms – tiesa, jaunieji, kurie planuoja karantino metu rengti išvažiuojamąją santuokos ceremoniją, turėtų susisiekti su Civilinės metrikacijos skyriumi, kuriame pateikė prašymą dėl santuokos sudarymo ir įsitikinti, jog tokia paslauga šiuo metu galima. Portalo VESTUVIUPARTNERIS.LT redakciją pasiekė informacija, jog ne visi Civilinės metrikacijos skyriai karantino metu teikia išvažiuojamosios ceremonijos paslaugas.
 
Sudarant bažnytinę santuoką, ceremonijoje gali dalyvauti iki 30 žmonių, kaip ir Civilinės metrikacijos skyriuje, užtikrinant saugų atstumą tarp ceremonijos dalyvių ir laikantis rekomenduojamų apsaugos priemonių. 
 
 
Šventėje ne daugiau 30 žmonių ir ypatingi saugumo reikalavimai?
 
Vestuvių planuotojai, kiti vestuvių paslaugų teikėjai ir jaunieji praėjusią savaitę sužinoję, jog vyriausybė ketina vėl leisti organizuoti viešus renginius, suglumo, mat planuojant tokius renginius bus būtina laikytis ypatingų saugumo reikalavimų. Vyriausybė numato, jog renginių organizatoriai turėtų užtikrinti saugų atstumą tarp dalyvių, t. y. turėtų būti užtikrintas 10 kvadratinių metrų plotas, tenkantis vienam žmogui, ir ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp žmonių. „Tokiomis sąlygomis suorganizuoti vestuves neįmanoma“ – teigia žinoma vestuvių planuotoja. Visą savaitę paslaugų teikėjai siuntė užklausas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijai prašydami pakomentuoti ir paaiškinti situaciją, nes iš Vyriausybės pateiktų nutarimų nebuvo aišku, ar šie sušvelninimai taikomi ir asmeninėms šventėms. Tačiau praėjusį penktadienį SAM Covid-19 konsultacinė grupė pateikė paslaugų teikėjams atsakymą – leidimas renginiams bei susibūrimams iki 30 asmenų galioja tiek privačioms šventėms, tiek kitiems renginiams. Tai reiškia, jog nuo gegužės 18 dienos galės vykti vestuvės, kurios bus rengiamos atvirose erdvėse, o nuo gegužės 30 dienos ir šventės, kurias planuojama švęsti uždarose patalpose.
 
Tiesa, vestuvių organizatoriai ragina visus jaunuosius rašyti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijai, domėtis situacija ir prašyti konkrečių paaiškinimų, kokiomis sąlygomis tokios šventės turėtų vykti, mat platesnės informacijos apie tai nėra pateikiama.
 
 
Ką daryti, jei vestuvėse turėjo dalyvauti daugiau nei 30 žmonių?
 
Tikrai ne visose šiuo laikotarpiu planuotose šventėse turėjo dalyvauti iki 30 žmonių todėl jaunųjų laukia kitas sunkus sprendimas – nuspręsti, kurių svečių į vestuves nebekviesti. Natūralu, jog tokiu atveju, jaunieji į savo šventę turėtų kviesti tik artimiausius žmones – šeimos narius, geriausius draugus. Tačiau kaip pasakyti žmonėms, kurie buvo pakviesti į Jūsų vestuves, jog dabar jie Jūsų šventėje jau nebėra laukiami? Visų pirmiausia, reikėtų šiems žmonėms paaiškinti situaciją, kuri visiškai nuo Jūsų nepriklauso ir paprašyti jų supratingumo. Galbūt su šiais žmonėmis savo santuoką galėsite atšvęsti vėliau, kai karantinas jau bus pasibaigęs. Nepamirškite pasakyti savo svečiams, kad šis sprendimas priklauso ne nuo jūsų ir, jei tai būtų Jūsų valia, Jūs juos tikrai norėtumėte išvysti savo šventėje, nes jų palaikymas ir buvimas šalia Jums yra labai svarbus. Kitu atveju, juk šių žmonių į savo šventę nė nebūtumėte kvietę!
 
Nuotraukos: freepik.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
1

  
Susiję straipsniai
Karantino švelninimas – ar jaunieji jau gali būti ramūs?

Karantino švelninimas – ar jaunieji jau gali būti ramūs?

Vestuvės per karantiną – šios poros tam ryžosi!

Vestuvės per karantiną – šios poros tam ryžosi!

Civilinė ir bažnytinė santuoka karantino metu – ką svarbu žinoti?

Civilinė ir bažnytinė santuoka karantino metu – ką svarbu žinoti?

Banner